Turistické trasy

·          Turistický chodník Kremnica- Kremnický štít- Ihráč- Nevoľné- Horná                Ves- Kremnica (Na Kremnický štít) ;

·         Turistický chodník na Skalku z Kremnických Baní;

·         Turistický chodník Kremnica- Tri kríže- Skalka.

 

Kremnica- Kremnický štít- Ihráč- Nevoľné- Horná Ves- Kremnica (Na Kremnický štít)

Popis trasy:

       Trasa na Kremnický štít je zaujímavá tým, že je súčasťou náučného chodníka, neďaleko chodníka nájdeme turistickú chatu Hostinec. Počas cesty sa striedajú lesy a pasienky s prekrásnym výhľadom na okolitú prírodu. Trasa sa skladá z 2. častí, kde prvá končí v Ihráči a druhá, dlhšia v Kremnici, kde aj začala.

       Samotná trasa začína hlavným smerovníkom, ktorý je v centre mesta Kremnica, kde po žltej trase pokračujeme a pripájame sa ďalej na náučný chodník Zelená cesta. Pokračujeme ďalej strmo na Alžbetinu skalu a odtiaľ na Kremnický štít. Postupne prichádzame k smerovníku Trojica, kde sa potom po modrej turistickej značke presúvame ku chate Hostinec, s možnosťou oddychu a doplnenia zásob pitnej vody v prameni. Ďalej pokračujeme po zelenej turistickej trase cez Chlmový grúň a Dolný Chlm, až do doliny Ihráča, kde sa 1. časť trasy po 5 hodinách končí a turisti sa môžu autobusom presunúť ďalej.  

       2. časť trasy pokračuje z Ihráča do Nevoľného a odtiaľ po žltej turistickej značke do Hornej Vsi, kde sa napojíme na modrú a poslednú turistickú značku, ktorá vás privedie späť do Kremnice. Podrobný popis trase nájdete v Prílohe.

 

Oblasť /mapka/:

Veľká Fatra

Počiatočný bod:

Kremnica

Konečný bod:

Kremnica

Náročnosť:

Stredne náročná

Prevýšenie:

690 m

Približný čas:

05:00 hod. /07:30 hod.

Približná dĺžka:

14,5 km /25 km

 

 

 

Na Skalku z Kremnických Baní

Popis trasy:

        Na prekonanie tejto turistickej trasy by malo stačiť 05:00 hodín. Trasa začína v Kremnických Baniach, kde sa treba napojiť na červený turistickú značku, ktorá má prvú zastávku pri kostole sv. Jána Krstiteľa. Trasa ďalej pokračuje stále po červenej turistickej značke do Krahúľ, odtiaľ menším prevýšením až na chatu na Skalke, až po Tunel, kde je potrebné sa napojiť na zelenú turistickú značku a skrz cez Krahuľskú dolinu sa dostanete do Horného Turčeka, kde turistická trasa končí.

Oblasť /mapka/:

Veľká Fatra

Počiatočný bod:

Kremnická Baňa

Konečný bod:

Horný Turček

Náročnosť:

Stredne náročná

Prevýšenie:

530 m

Približný čas:

05:00 hod. 

Približná dĺžka:

16 km 

 

 

 

Kremnica- Tri kríže- Skalka

Popis trasy:

       Turistická trasa na sedlo tri kríže začína v Kremnici, kde sa pustíme po modrej turistickej značke až po rázcestie so žltou turistickou značkou, ďalej sa vyberieme opäť po modrej značke, kde sa popri prírodnej rezervácii Bujačia lúka a cez les dostaneme    až k Trom studniam, v blízkosti s prameňom pitnej vody. Trasa potom pokračuje ku turistickej chate Hostinec, kde majú turisti  tiež možnosť doplniť si tekutiny v prameni pitnej vody až na hlavný hrebeň Kremnických vrchov, sedlo Tri kríže a následne už po červenej turistickej značke popri krásnej lesnej scenérií na vrch Zlatá studňa. Dostávame sa na širšiu lesnú cestu, ktorá je súčasťou lyžiarskej turistickej cesty Skalka- Králiky, kde sa striedavo klesaním a stúpaním dostávame cez Králické sedlo     až do Bystrického sedla a následne sa opäť po modrej turistickej značke dostávame na cieľové miesto, ktorým je rekreačné stredisko Skalka.

 

Oblasť /mapka/:

Veľká Fatra

Počiatočný bod:

Kremnica

Konečný bod:

Skalka, rekreačné stredisko

Náročnosť:

Stredne náročná

Prevýšenie:

725 m

Približný čas:

05:05 hod. 

Približná dĺžka:

12,5 km 

 

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode